10 najlepszych lotnisk według rankingu Skytrax 2016

airport

The World Airport Awards to najbardziej prestiżowa nagroda w branży lotniczej, przyznawana na podstawie opinii pasażerów. World Airport Awards to globalny wyznacznik doskonałości lotnisk, powszechnie znany jako Passengers Choice Awards. W tego rocznym rankingu, podobnie jak w zeszłorocznej edycji zwycięzcą okazał się port lotniczy Singapore Changi. 

1. Singapure Changi Airport

Międzynarodowe lotnisko miasta-państwa Singapuru, uważane jest za jedno z pięciu najważniejszych lotnisk Azji. Lotnisko jest stale powiększane. Jest 7. najbardziej ruchliwym portem lotniczym na świecie w ruchu międzynarodowym. W roku 2015 obsłużyło ponad 55 milionów pasażerów.

Changi-Airport

2. Incheon International Airport

Główne międzynarodowe lotnisko Korei Południowej, położone na wyspie opodal miasta Incheon. Jest największym portem lotniczym kraju i jednym z najruchliwszych portów przesiadkowych Azji. Seul-Incheon posiada pole golfowe, spa, prywatne pokoje do spania, lodowisko, kasyno, ogrody (zadaszone), oraz Muzeum Kultury Korei.

incheon

3. Munich Airport

Międzynarodowe lotnisko im. Franza Josefa Straußa. Jest to drugi pod względem wielkości port lotniczy Niemiec, po Frankfurcie. Jest na 30. miejscu listy największych pod względem ruchu pasażerskiego portów lotniczych na świecie.

monachium

4. Tokio International Port (Haneda)

Port lotniczy Tokio-Haneda  – lotnisko położone na sztucznej wyspie na wybrzeżu Zatoki Tokijskiej w dzielnicy Ōta, w stolicy Japonii – Tokio. Lotnisko jest na czwartym miejscu na świecie pod względem ruchu pasażerskiego.

haneda

5. Hong Kong International Airport

Międzynarodowy port lotniczy w Hongkongu. Posiada jeden z największych terminali pasażerskich świata. Zaprojektowany przez brytyjskie biuro architektoniczne sir Normana Fostera, port został oddany do użytku w 1998.

hongkong

6. Chūbu Centrair Nagoya

Międzynarodowy port lotniczy położony na sztucznej wyspie koło Tokoname w Japonii. Od 17 lutego 2005 r. jest jednym z największych portów lotniczych w tym kraju. Jest trzecim portem lotniczym w Japonii wybudowanym na sztucznej wyspie.

chubu

7. Zurich Airport

Jest największym portem lotniczym w Szwajcarii. Posiada trzy pasy startowe.

zurich

8. London Heathrow Airport

Największe lotnisko w Europie. Port lotniczy Heathrow w 2013 obsłużył dokładnie 72 368 061 pasażerów, co uplasowało go na trzecim miejscu na świecie pod względem ruchu pasażerskiego, po portach lotniczych w Pekinie oraz Atlancie.

londyn

9. Kansai International Airport

Międzynarodowy port lotniczy Kansai jest największym na świecie lotniskiem wzniesionym na sztucznej wyspie. Z lądem łączy je najdłuższy na świecie most dwukondygnacyjny (3,7 km). Lotnisko zostało oddane do użytku pasażerom 12 września 1994 roku po czterech latach prac.

kansai

10. Hamad International Airport

Port lotniczy położony niedaleko stolicy Kataru, Dohy, który zastąpił dotychczasowy port lotniczy Doha w 2014 r. Lotnisko ma dwa pasy startowe i jeden terminal pasażerski z trzema halami i łączną liczbą 33 bramek. Do dyspozycji pasażerów są takie udogodnienia jak bankomaty, kantory wymiany walut, sale modlitewne, pomieszczenia dla palaczy, bezpłatny Internet Wi-Fi, darmowe kioski internetowe, kąciki zabaw dla dzieci, restauracje, sklepy, galerie sztuki, spa oraz centrum fitness.

hamad kopia

Odpowiedź do artykułu “10 najlepszych lotnisk według rankingu Skytrax 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *