Nowa trasa Wizz Air z Warszawy

Nowe-malowanie-WizzAir-new-livery-700x393

Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Warszawy nad Morze Czerwone. Pierwszy lot już w grudniu br.

Przewoźnik rozpocznie regularne loty na lotnisko Ovda Eilat, położone w południowej części Izraela. Loty z lotniska Chopina w Warszawie obsługiwane będą dwa razy w tygodniu, a pierwszy rejs na nowej trasie zaplanowano na 10 grudnia. Będzie to drugie połączenie przewoźnika z Warszawy do Izraela. Od 23 listopada 2013 roku linia oferuje bezpośrednie loty z Lotniska Chopina do Tel Awiwu. Loty do Ejlat będą odbywały się we wtorki i soboty.

Nowa trasa to efekt kampanii Izraela mającej na celu promowanie turystyki przyjazdowej. Rząd Izraela zgodził się, by linie lotnicze korzystające z portu lotniczego Eilat Ovda były zwolnione z opłat, Ministerstwo Turystyki dopłaci zaś przewoźnikowi 45 euro do każdego pasażera przylatującego bezpośrednio na to lotnisko.

W zeszłym roku zimą przyleciało do Eilat 50 tys. turystów, co spowodowało wykorzystanie połowy budżetu przewidzianego na dopłaty. Na ten rok zarezerwowanych jest już 120 tys. miejsc. W zeszłym roku loty z Krakowa do Ovdy uruchomił irlandzki Ryanair.

źrodło – pasażer.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *