Wizz Air uruchomi siedem nowych połączeń z Warszawy

Nowe-malowanie-WizzAir-new-livery-700x393

Wizz Air otworzy siedem nowych tras z Lotniska Chopina w Warszawie. Ponadto w czerwcu przyszłego roku baza przewoźnika na stołecznym lotnisku wzbogaci się o kolejny – już siódmy samolot.

Wśród nowych tras znalazły się: Bukareszt, Kijów, Lamezia, Lyon, Nicea, Bratysława i Wilno. Samoloty zaczną latać od sezonu letniego 2017 roku. Ponadto WizzAir zacznie w Warszawie bazować kolejny samolot swojej floty. W czerwcu 2017 r. warszawska baza wzbogaci się o siódmy samolot, którym będzie airbus A321. Dodatkowo węgierski przewoźnik wymieni jednego A320 na A321.

Najczęściej, bo aż 4 razy w tygodniu, będą odbywały się loty do Bratysławy i Bukaresztu – oba połączenia będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele (obie trasy wystartują 30 czerwca 2017 roku).

We wtorki, czwartki i soboty Wizz Air będzie latał z Warszawy do Kijowa (start 1 lipca).

Od 2 lipca ruszy połączenie do Lamezia Terme we włoskiej Kalabrii. Loty będą się odbywały 2 razy w tygodniu (środy i niedziele), a ceny biletów będą się zaczynać od 169 PLN w obie strony.

Od 30 czerwca ruszy połączenie do Lyonu (loty w poniedziałki i piątki) – ceny biletów od 129 PLN. Dzień  później wystartuje trasa do Nicei – loty trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki i soboty).

Najpóźniej, bo dopiero 18 września 2017 roku ruszą loty do Wilna – ceny biletów na tej trasie zaczną się od 89 PLN w jedną stronę. Połączenia będą realizowane 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Łączne oferowanie linii Wizz Air w 2017 r. przekroczy 2,6 mln miejsc, co stanowi wzrost o 22 proc. w stosunku do 2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *