Od grudnia najkrótsza rozkładowa trasa A380

emirates-a380-airbus-airbus-a380

Linie Emirates ogłosiły nową, najkrótszą regularną trasę świata obsługiwaną samolotem airbus A380, z Dubaju do Dohy.

Dystans pomiędzy lotniskami wynosi dokładnie 379 kilometrów, co przekłada się na lot trwający zwykle około 40 minut. Airbus A380 obsłuży jeden z dziewięciu lotów Emirates dziennie pomiędzy miastami: lot EK841 z Dubaju do Dohy startujący o godzinie 7.45 rano i przylatujący o godzinie 8.05 oraz powrotny lot EK842 wylatujący ze stolicy Kataru o godzinie 9.50 i planowo przylatujący do Dubaju o godzinie 12.00.
Jak wyjaśnia przewoźnik, popyt na loty na tej trasie regularnie rośnie – od początku tego roku linie Emirates przewiozły z Dubaju do Dohy ponad 700 tys. pasażerów, stąd też decyzja o skierowanie na tę trasę większej maszyny. Ponadto loty umożliwią podróżnym z Kataru poznanie produktu pokładowego oferowanego na pokładach airbusów A380 Emirates, a godziny wylotów z Dohy pozwolą na wygodny transfer poniżej czterech godzin na inne popularne loty z siatki przewoźnika obsługiwane przez Superjumbo, na przykład do Nowego Jorku, Londynu, Frankfurtu, Manchesteru, Dusseldorfu, Mediolanu, Paryża, Rzymu czy Amsterdamu.
Na trasie z Dubaju do Dohy, linie Emirates będą używały airbusa A380 w trzyklasowej konfiguracji, zabierającego na pokład 14 pasażerów w pierwszej klasie, 76 pasażerów w klasie biznes oraz 429 w klasie ekonomicznej.
Airbus A380 zadebiutuje na tej trasie 1 grudnia tego roku. Będzie to 45 kierunek Emirates obsługiwany przez Superjumbo oraz najkrótszy rozkładowy lot na świecie obsługiwany przez tę maszynę. Obecnie najkrótsze loty airbusa A380 obsługiwane są także przez linie Emirates – są to połączenia z Dubaju do oddalonego o około 850 km Kuwejtu trwające 90 minut.
źródło – pasażer.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *