Okołoweekendowe loty do Macedonii! Skopje za 89 PLN!

skopje

Weekend w Skopje. Bezpośrednie loty do stolicy Macedonii możecie kupić już za 89 PLN w dwie strony.

Bilety do kupienia bezpośrednio na stronie WizzAir.com. Tytułowa cena dostępna jest dla posiadaczy Wizz Discount Club ( przeczytajcie poradnik na temat członkostwa, który dla Was przygotowaliśmy)

Wylot z Berlina. Proponujemy termin 10 – 13 lutego 2017. Zależnie od potrzeb, możecie wybrać się na krótszą lub dłuższą podróż, pamiętajcie że wtedy ceny mogą różnić się od tutaj podanej.

Na pokład możemy zabrać bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 42 x 32 x 25 cm (jeśli macie problem ze spakowaniem się w taką walizkę, poczytajcie nasz poradnik).

Wybierając się w podróż, warto wcześniej zarezerwować sobie noclegi. Pobyt w dobrych cenach znajdziecie, korzystając z naszej wyszukiwarki HotelsCombined.

skopje-tanie-loty-do-skopje-macedonia-tanie-loty-do-macedonii-wizz-air-wdc

Ciekawostki:

  • W Skopje urodziła się Matka Teresa z Kalkuty.
  • Nazwa miasta Skopje jest w języku polskim rodzaju nijakiego i odmienia się jak słońce, np. Byłem w Skopju. Jedziemy do Skopja lub pozostaje nieodmieniona, np. Byłem w Skopje. Jedziemy do Skopje.
  • Miasto było ważnym ośrodkiem przez wiele wieków – najpierw za panowania Greków i Rzymian w starożytności, a następnie za czasów tureckich. Po dawnej potędze pozostały w Skopje liczne ślady. Znajduje się tu między innymi największa łaźnia turecka, nazwana imieniem Mustafy Paszy, jedyny zachowany w Macedonii akwedukt, a także trzy zachowane do dzisiaj właściwie w niezmienionej formie karczmy wschodnie zwane karawanseraj (Kuršumli Han, Suli Han i Kapan Han)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *