Z Europy do Australii w kilkanaście godzin – bezpośrednie loty od 2018 roku

Pierwsze bezpośrednie połączenie z Europy do Australii coraz bliżej. Australijskie linie Qantas oficjalnie zapowiedziały, że uruchomią połączenie w 2018 roku. Samolot z Londynu do Perth będzie leciał ok. 17 godzin.

Australijskie linie Qantas bezpośrednie połączenie z Wielkiej Brytanii do Australii uruchomią w marcu 2018 r. Bilety będzie można kupować od kwietnia 2017 r. Choć ceny nie są jeszcze znane, to na pewno już można zacząć odkładać pieniądze na podróż, dzięki której będzie można zobaczyć Wielką Rafę Koralową, Uluru, zrobić selfie z kangurem lub przytulić koalę.

Nowa trasa będzie jedną z najdłuższych na świecie – Dreamliner 787-9 pokonywać będzie aż 14498 km w 17 godzin.To prawdziwy skok cywilizacyjny w porównaniu do czterodniowej podróży z dziewięcioma przesiadkami. Tak właśnie wyglądały pierwsze loty z Australii do Europy. Co ciekawe, w 1989 roku Boeing 747-400 australijskich linii przeleciał trasę z Sydney do Londynu w 20 godzin i 9 minut. To jeden z najdłuższych pojedynczych lotów pasażerskich w historii, ale był wykonany tylko jednorazowo.

W ostatanich latach Australia przeżywa prawdziwy boom turystyczny, dlatego lotów do tego kraju nieustannie przybywa. Bezpośrednie połączenia z Europy mają przyciągnąć jeszcze większą liczbę turystów z naszego kontynentu. Obecnie Qantas lata z Londynu do Australii, ale z międzylądowaniem w Dubaju. Taka podróż trwa prawie 24 godziny.
– Tak naprawdę Australijczycy nigdy nie mieli stałego, bezpośredniego połączenia z Europą, więc to naprawdę wielkie wydarzenie – mówi Alan Joyce dyrektor linii Qantas.
źródłóo – turystyka.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *