Airbus A380 wylądował w Warszawie

Dziś (10.02) linia Emirates wyjątkowo wykonała loty z Dubaju do Warszawy i z powrotem airbusem A380. SuperJumbo przyleciał do Warszawy w celu uczczenia czwartej rocznicy uruchomienia połączenia do tego miasta.

Dzisiejsze rejsy były wyjątkowo wykonywane airbusem A380 w trzyklasowej konfiguracji pokładowej zabierającym na pokład 14 pasażerów w pierwszej klasie, 76 w klasie biznesowej oraz 427 w klasie ekonomicznej. Na locie powrotnym zanotowano bardzo wysoką frekwencję – w klasie ekonomicznej sprzedano więcej biletów niż miejsc i rozeszły się one najszybciej w historii.

Loty na trasie z Dubaju do Warszawy wystartowały 6 lutego 2013 r. i były na początku wykonywane codziennie airbusami A330-200. Obecnie na trasie regularnie latają boeingi 777-300ER zabierające na pokład 427 pasażerów w dwuklasowej konfiguracji: 42 pasażerów w klasie biznes oraz 385 w ekonomicznej.

Samolot wylądował na pasie nr 15 o godz. 11:12, a następnie kołował został podłączony do dwóch rękawów przy północnym pirsie terminala warszawskiego Lotniska Chopina.

Przylot SuperJumbo cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Warszawy i okolic – według wstępnych szacunków wokół lotniska mogło zgromadzić się nawet 2 tys. spotterów i fanów lotnictwa. Niewykluczone, że w przyszłości boeingi na trasie Warszawa-Dubaj zostaną na stałe zastąpione airbusami A380.

źródło – pasażer.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *