Wizz Air: Duży bagaż podręczny za darmo

Od 29 października 2017 r. za darmo na pokład samolotów Wizz Aira będzie można wnieść większy bagaż podręczny. Będzie on jednak nieco mniejszy od obecnego „dużego”, a do tego ograniczony do 10 kg. Ograniczona zostanie też waga bagażu rejestrowanego

Od początku sezonu zimowego za darmo na pokład samolotów Wizz Aira będzie można za darmo wnieść walizkę o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i wadze do 10 kg. To znacznie więcej, niż wynoszą maksymalne wymiary darmowego, tzw. małego bagażu podręcznego, który może mieć maksymalnie 42 x 32 x 25 cm, choć nie jest ograniczony wagowo.

Jednak nowy darmowy bagaż jest mniejszy o niemal 20 proc. od tego, który teraz pasażerowie mogą wziąć na pokład po wykupienie przewozu tzw. dużego bagażu – ten może mierzyć 56 x 45 x 25 cm i również nie jest ograniczony wagowo.

– Nowe rozmiary bagażu podręcznego są zgodne z praktykami branży i z wytycznymi Międzynarodowego Zrzeszenia Transportu Lotniczego (IATA). Zasady są łatwiejsze do zrozumienia dla klientów, a poprzez ich uproszczenie ograniczamy stres podróżnych związany z lotem – powiedział Johan Eidhagen, członek zarządu Wizz Aira ds. marketingu. – Chcieliśmy poprawić jakość naszych usług i równocześnie ułatwić pasażerom porównywanie cen. Wierzymy w nasz produkt i jego atrakcyjność na konkurencyjnych rynkach, takich jak Polska.

W praktyce nowy darmowy bagaż podręczny Wizz Aira jest nawet nieznacznie (o 3 cm na najkrótszym z boków) większy niż ten, na którego przewóz za darmo zezwala Ryanair. Przekracza też minimalne zalecenia IATA dotyczące wymiarów bagażu podręcznego.

źródło – pasazer.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *