LOT będzie częściej latał do USA

W przyszłym roku LOT planuje zwiększenie częstotliwości na swoich najpopularniejszych trasach do USA. Możliwe są też dodatkowe loty z Krakowa do Chicago.

Uruchomione na początku lipca połączenie z Krakowa do Chicago cieszy się wielką popularnością – w ciągu pierwszych tygodni z tego połączenia skorzystało ponad 2,5 tys. pasażerów. LOT jest z tej trasy bardzo zadowolony, bo samoloty latają na niej prawie pełne, a według szacunków lotniska w Krakowie, ich obłożenie wynosi aż 92 proc.

W tej sytuacji jest bardzo prawdopodobne, że przewoźnik zwiększy częstotliwość połączeń na tej trasie, bo obecnie ze stolicy Małopolski do Chicago możemy polecieć tylko raz w tygodniu. To oznacza, że w ciągu roku w obie strony na tej trasie LOT może przewieźć maksymalnie ok. 25 tys. pasażerów, potencjał jest zaś znacznie większy. Tylko w zeszłym roku aż 90 tys. pasażerów podróżowało z przesiadkami między tymi miastami. Czy w związku z tym będzie więcej połączeń? Konrad Majszyk z LOT przyznaje, że to połączenie ma faktycznie duży potencjał, jednak podkreśla, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła i będzie ona uzależniona od dostępności samolotu, który mógłby częściej latać na tej trasie.

źródło – fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *