Znamy nowego prezesa PLL LOT

Lot-airline

Nowym prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT został Rafał Milczarski, specjalista od kolei. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został drugi prokurent w LOT – Borys Buta. Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Członka Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowego zakończyło się natomiast bez rozstrzygnięcia.

Ze spółką pożegnał się p.o. prezes Marcin Celejewski, członek zarządu ds. finansowych. Był on jednym z kandydatów w obecnym konkursie na prezesa LOT-u. Odeszła też Monika Kiełtyka-Michna, która odpowiadała we władzach spółki za sprawy korporacyjne.

Rafał Milczarski ukończył wydział ekonomii Uniwersytetu Cambridge. Podczas studiów odbywał praktyki między innymi w banku UBS w Zurychu oraz JP Morgan w Londynie. Po studiach pracował w dziale logistyki morskiej i kolejowej firmy Foster Yeoman Limited z Wielkiej Brytanii.Współtworzył Kolej Bałtycką S.A., jednego z pierwszych prywatnych kolejowych przewoźników towarów w Polsce.

Nowy prezes będzie musiał przede wszystkim zająć się dokończeniem restrukturyzacji LOT-u, która, jak przyznaje odpowiedzialny za przewoźnika wiceminister skarbu Filip Grzegorzewski, dokonała głównie restrukturyzacji kosztowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *