Rewolucja w Ryanair!!! Darmowe loty, program lojalnościowy i inne udogodnienia

ryanairRyanair ogłosił dzisiaj kilka nowości w swoich usługach. Darmowe loty, program lojalnościowy, oceny usług – to tylko kilka z nich.

Irlandzki przewoźnik przedstawił nowe elementy udogodnień dla pasażerów. Oto najważniejsze z nich:

  • Od października Ryanair wprowadzi swój własny program lojalnościowy „My Ryanair”. Jego członkowie będą mieli 24-godzinny handicap na zakup biletów we wszystkich promocjach organizowanych przez linię. Będą też inne ułatwienia dla członków klubu: łatwiejsza automatyczna odprawa (aplikacja zapamięta dane z paszportu), karta pokładowa wysyłana na maila, a dla często latających – darmowe bilety! Jeśli w ciągu roku będziemy lecieć Ryanairem 12 razy, za kolejny lot nie trzeba będzie płacić.
  • Od maja w aplikacji Ryanaira będzie wprowadzony nowy system płatności. Pasażer będzie mógł w każdej chwili zapłacić i otrzymać np. upgrade do klasy biznes, fast track na lotnisku albo zamówić transport z lotniska do hotelu.
  • Od lipca Ryanair wprowadzi taryfę „Leisure Plus”. W cenie pasażer będzie mógł wybrać sobie miejsce, dostanie priorytetowy boarding, automatyczny check-in i bagaż o wadze do 20 kilogramów. Cena – od 43 funtów za lot.
  • Linia wprowadzi też więcej udogodnień dla klientów taryfy biznesowej. Wśród nich znajdzie się więcej lotnisk, na których pasażerowie będą mogli przejść przez kontrole bezpieczeństwa przez fast tracka. Taryfa będzie też bardziej elastyczna, a podróżni będą mogli bezpłatnie zmieniać terminy rezerwacji.
  • Ryanair wprowadzi też aplikację „Rate my flight” (dostępna od maja), w której pasażerowie będą mogli na bieżąco oceniać i komentować jakość obsługi i danego lotu irlandzką linią.
  • Uproszczone będą opłaty za bagaż. Do tej pory w swoim cenniku firma miała aż 108 kategorii, teraz będzie ich tylko 6. I co najważniejsze – Ryanair będzie oferował takie same ceny przy zdawaniu bagażu online, jak i na lotnisku. Oznacza to, że znikną horrendalnie wysokie stawki za nadanie bagażu na lotnisku. Przypomnijmy: w obecnym cenniku nadanie jednej 20 kg torby w taki sposób może kosztować w szczycie sezonu nawet 384 zł (80 euro), podczas gdy nadanie online kosztuje „tylko” 50 euro.
  • Ryanair stworzy też specjalne serwisy dla większych grup oraz wycieczek szkolnych, w których będzie im oferował indywidualne stawki za podróże irlandzką linią.

Ryanair ogłosił też, że w przyszłym roku w dalszym ciągu planuje obniżać ceny. Pochwalił się też nowym wystrojem wnętrza, które będzie w tym roku sukcesywnie wprowadzane w nowych samolotach Boeing 737-800. Najważniejsza zmiana? Znika wściekła żółć, a na jej miejscu pojawi się więcej stonowanej niebieskiej barwy.

Celem Ryanair jest dojście do granicy 140 mln pasażerów rocznie w 2020 roku.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *