Zmiany w cenniku i organizacji parkingu na Okęciu

chopin-okecie-airport-warszawa-lotnisko

Parkingi najbliżej terminala warszawskiego lotniska nie są już podzielone na dobowe i długoterminowe. Ujednolicone zostały opłaty za parkowanie. W niektórych wypadkach oznacza to, że dłuższe parkowanie jest tańsze.

Nowa organizacja parkingów oznacza, że niezależnie od tego czy chcemy zostawić samochód na pół godziny, czy na kilka dni, możemy zaparkować zarówno na parkingu P1 jak i P2. Przed 23 września parkingi zlokalizowane najbliżej terminala podzielone były na dwie kategorie: parking P1 przeznaczony był na postój krótkoterminowy, a parking P2 na postój długoterminowy.

– Wprowadzając te zmiany, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom kierowców. Teraz będzie łatwiej znaleźć miejsce postojowe przed samym terminalem, a stawki opłat za parkowanie są dostosowane zarówno do potrzeb osób, które przyjeżdżają na lotnisko na krótko, jak i dla tych, które chcą zostawić samochód i polecieć na urlop – tłumaczy Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska Chopina.

Na obu parkingach obowiązuje jednolity cennik: postój do 30 minut kosztuje 5 zł, za pierwszą godzinę – 10 zł i tyle samo za każdą kolejną. Po przekroczeniu 8 godzin postoju naliczana będzie opłata 80 zł (jak za całą dobę). Potem za każdy kolejny rozpoczęty dzień doliczane będzie 80 zł.
Przy postoju od sześciu do 10 dni obowiązywać będzie oferta specjalna – 180 zł (co oznacza, że sześciodniowy postój będzie kosztował o 220 zł mniej niż pięciodniowy, nieobjęty promocją). Pozostawienie samochodu na parkingu na okres 11-15 dni kosztuje 230 zł, a każda następna doba – 20 zł.
Od 23 września pasażerowie nie zaparkują na parkingu P3 – ta strefa będzie w całości służyła tylko pracownikom lotniska. Bez zmian, jako parking długoterminowy, będzie funkcjonował parking P4.
Na parkingach P1 i P2, gdzie lotnisko wprowadziło zmiany, zaparkować może łącznie 1800 pojazdów. Na wszystkich parkingach na lotnisku Chopina kierowcy mają do dyspozycji 2800 miejsc.
źródło: pasazer.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *