B747 wycofywany przez ostatnich użytkowników z USA

Już wkrótce B747 Jumbo Jet zniknie z przewozów pasażerskich w USA. W ostatnich dniach, dwóch ostatnich przewoźników wykorzystujących te samoloty, linie Delta oraz United, poinformowało, iż rozpoczęły proces wycofywania ich ze swoich flot.

Jednak United daje wielbicielom Queen of the Skies jedną z ostatnich możliwości przeżycia podniebnej podróży po USA na pokładzie tego samolotu przed jego przejściem na emeryturę. W piątek, 28 lipca, lot nr 2704 z lotniska Chicago O’Hare do San Francisco ma zostać wykonany właśnie na B744. Rejs z Chicago startuje o 18:30 wieczorem i ląduje w San Francisco o 19:51 czasu lokalnego. Standardowo, samoloty te wykorzystywane są wyłącznie do obsługi połączeń do Azji i Europy.

Oscar Munoz, prezes United, powiedział, że decyzja o wycofaniu B744 jest podyktowana głównie wysokimi kosztami serwisowania tej starzejącej się konstrukcji. Przyszła flota szerokokadłubowych samolotów United będzie się składała głównie z dwusilnikowych B773ER, które przejmą wiele tras po Jumbo. Z kolei w liniach Delta, B744, które zostały przejęte od Northwest Airlines po fuzji z 2008 r., mają zostać zastąpione przez A350-900.

źródło – dlapilota.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *