Wizz Air: Zmiana warunków bezpłatnej odprawy i blokada cen

Wizz Air wprowadził dwie istotne zmiany w wachlarzu swoich usług. Pierwsza dotyczy bezpłatnej odprawy przez internet. Dla rezerwacji dokonanych po 15 sierpnia br. jest ona darmowa tylko na 48 godzin przed wylotem. Dodatkowo pojawi się opcja „Fare Lock”.

Dotychczas czas bezpłatnej odprawy on-line wynosił 30 dni. Dla wszystkich zakupów biletów, które zostały dokonane po wspomnianej dacie granicznej (tj. 15.08) okres ten wynosił będzie dwie pełne doby liczone od wskazanego w rezerwacji momentu wylotu.

Od tej reguły są jednak dwa istotne wyjątki. Pierwszy dotyczy tych podróżnych, którzy dokonali także zakupu miejsca na pokładzie – wtedy czas darmowego check-in pozostaje niezmieniony i nadal wynosi 30 dni. Drugi dotyczy pasażerów, którzy dokonali zakupu biletów w obie strony ale nie rezerwowali fotela w samolocie. Osoby takie będą mogły się odprawić także na lot powroty w takim samym czasie jak na pierwszy odcinek, pod warunkiem nieprzekroczenia terminu 15 dni dla drugiego rejsu.

Warto podkreślić, że dla wszystkich rezerwacji dokonanych przed 15 sierpnia br. obowiązują stare zasady odprawy on-line.

Wizz Air ogłosił także, że od dzisiaj (tj. 16.08) wprowadza usługę „Fare Lock”. Pozwala ona na zablokowanie ceny biletu na 48 godzin zgodnie z odpowiednim pakietem. Jej cena wynosi 13 zł za osobę. Co ważne, jest ona dostępne dla loty na min. 7 dni przed planowaną datą wylotu lub pierwszego odcinka (w przypadku lotów w obie strony).
Aby skorzystać z „Fare Lock”, rezerwacji należy dokonać przez stronę linii. Można ją wykorzystać zarówno na bilety w jedną jak i w obie strony, dla jednego i kilku pasażerów. Trzeba przy tym pamiętać, że wybrane loty, dane i liczba podróżnych nie mogą być zmienione po opłaceniu usługi. Aby dokończyć rezerwację, trzeba w ciągu 48 godzin dokonać wpłaty pełnej kwoty w zakładce „Moje Rezerwacje”. Jeśli nie zrobimy tego we wskazanym czasie, nastąpi automatyczne jej skasowanie.
Nowa usługa jest dowodem na ciągłe zaangażowanie Wizz Air w szukanie innowacyjnych rozwiązań w celu podniesienia jakości podróży. „Fare Lock” jest doskonałym narzędziem, aby ułatwić i uprzyjemnić przebieg procesu rezerwacji. Po niedawnym ogłoszeniu zmian dotyczących bezpłatnego bagażu podręcznego, zamierzamy nadal skupiać się na wprowadzaniu zmian, które pozwolą jeszcze bardziej zaspokajać potrzeby naszych pasażerów – powiedział George Michalopoulos, członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air.
źródło – pasazer.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *