Qantas planuje bezpośrednie loty z Sydney do Londynu

Dyrektor generalny firmy Qantas zaproponował Airbusowi i Boeingowi, aby ci do 2022 r. zbudowali samolot, który będzie mógł wykonywać bezpośrednie loty z Sydney do Londynu z pełnym ładunkiem handlowym. „To ostatnia granica w globalnym lotnictwie”, powiedział Alan Joyce, w przemówieniu dla inwestorów, dodając, że będzie to antidotum na tyranię dystansu i rewolucja w podróżach lotniczych do Australii.

Taki bezpośredni lot mógłby trwać ok. 20 godzin. Jest to mniej więcej cztery godziny mniej niż aktualnie wymaga podróż pomiędzy tymi dwoma miastami, która dodatkowo obejmuje lądowanie w Azji lub na Bliskim Wschodzie celem dotankowania paliwa. Nowe, obecnie rozwijane projekty są prawie zdolne do wykonania tekiej operacji, powiedział Joyce, mając na myśli samoloty B777X i A350ULR. Oba mają odpowiedni zasięg, ale nie przy pełnym obciążeniu.

„Uważamy, że postęp technologii w najbliższych kilku latach pomoże przezwyciężyć ten problem. Qantas ma unikalne doświadczenie operacyjne, aby stać się liniami lotniczymi, które pomogą to osiągnąć” – powiedział Joyce. „To byłoby jedno z najbardziej strategicznie ważnych zamówień samolotów w historii linii, dodał.

W przemówieniu Joyce nawiązywał do kampanii „Project Sunrise”, legendarnych operacji Double Sunrise obsługiwanych przez Qantasa przez Ocean Indyjski podczas II wojny światowej.

źródło – dlapilota.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *