PLL LOT poleci do Berlina

Już 4 grudnia LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Berlina. Samoloty będą latały na tej trasie po dwa razy dziennie w dni robocze i raz dziennie w weekend.

W poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki poranne rejsy będą wylatywały z Warszawy o 8:20. Lądowanie w Berlinie-Tegel zaplanowano na 9:50, wylot w drogę powrotną – na 10:25, a lądowanie w stolicy Polski – na 11:50.

Wieczorne połączenia będą startowały z Warszawy o 17:20, a z Berlina o 19:30. Taki sam będzie rozkład rejsów w sobotę i niedzielę – w te dwa dni nie będą wykonywane połączenia poranne.
Rejsy będą obsługiwane samolotami bombardier Q400 i embraer 170 lub 175. Mieszczą one od 70 do 82 pasażerów.

LOT planuje rozwój tego połączenia. Od sezonu letniego w przyszłym roku linia planuje zwiększyć częstotliwość rejsów na trasie Warszawa-Berlin do trzech razy dziennie.

W ten sposób LOT zaoferuje pasażerom podróżującym z Berlina wygodne połączenia przez Warszawę między innymi do Kaliningradu, Moskwy, Kijowa, Lwowa, Odessy, Charkowa, Mińska, Tallinna, Wilna, Rygi, Bukaresztu, Sofii i Budapesztu.

– Ponad trzymilionowy Berlin to cel licznych podróży z Warszawy, a także miejsce zamieszkania wielu osób z Europy Środkowo-Wschodniej. Dostaną oni możliwość wygodnego podróżowania do swoich rodzinnych krajów z Berlina przez lotnisko przesiadkowe w Warszawie – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT.

Rozkład został skonstruowany w ten sposób, że nowe połączenie Warszawa-Berlin umożliwia pasażerom przesiadki w Warszawie na rejsy dalekodystansowe samolotami Boeing B787 Dreamliner do Ameryki Północnej (do Nowego Jorku, Newark, Chicago, Los Angeles i Toronto) i na Daleki Wschód (do Pekinu, Tokio i Seulu). Z tras średniego zasięgu będą oni mieli do wyboru rejsy na pokładach boeingów 737-800 m.in. do Astany w Kazachstanie i Tel Awiwu w Izraelu.

Decyzja LOT-u to reakcja na trwający remont torów między Warszawą a Poznaniem, który spowodował znaczące wydłużenie czasu podróży koleją do Berlina przez dwa najbliższe lata. Dodatkowo polski przewoźnik wchodzi na niszę, którą pozostawi po prawdopodobnym bankructwie linia airberlin. Już teraz niemiecka linia zapowiedziała zawieszenie tras dalekodystansowych z Berlina.

LOT obsługiwał trasę między Warszawą i Berlinem –  początkowo do portu Schönefeld, a następnie Tegel – do 2013 r., kiedy połączenie zostało zawieszone.

Połączenie do Berlina będzie 41. uruchomionym przez LOT od początku 2016 r.

źródło – pasazer.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *